Darujte Mikulášskou nadílku dětem na Ukrajině
9. listopadu 2022 Aktuality z diecézní Charity

Darujte Mikulášskou nadílku dětem na Ukrajině

Sirény, výbuchy a noční ostřelování, pobyt ve sklepě a útěk z domova jen s nejnutnějšími věcmi. To je realita, kterou žije mnoho dětí na Ukrajině už více než půl roku. Devítiletý Viktor z Doněcké oblasti by si přál mír a klid, aby si mohl bezpečně a bezstarostně hrát s kamarády venku. Některá přání těchto dětí splnit bohužel nedokážeme. Jiná ale ano.

Web-hlavička stránky_1180x490 px_MN_2022-01

Pro nejpotřebnější děti, které kvůli války ztratily bezstarostné dětství, pořádáme už pošesté Mikulášskou nadílku. Cílem je obdarovat potřebné děti a přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých žijí.

"Loni se nám díky štědrosti dárců podařilo získat na nadílku přes 230 tisíc korun. To nám umožnilo obdarovat mnohem více dětí a namísto plánovaných 51 jich bylo nakonec třikrát tolik. Na 150 balíčků jsme rozdali v Doněcké oblasti zužované válkou a také v Žytomyrské oblasti,“ shrnuje loňského Mikuláše Miroslav Hodeček, vedoucí humanitárního střediska.

Tento rok je do nadílky zařazeno 51 dětí. 26 jich žije v Doněcké oblasti v blízkosti frontové linie na východě Ukrajiny a 25 jich pochází z velmi chudé Žytomyrské oblasti. Splnit dětská přání můžete do 15. prosince přispěním na pořízení konkrétního dárku, o který si děti napsaly svatému Mikuláši.

Klikněte níže a vyberte si z databáze dětí

Za každou korunu, kterou darujete jsme velmi vděční! I díky Vám můžeme udělat pěkný závěr roku alespoň těmto několika málo dětem, které často ani nerozumí, co se kolem nich děje, ale musí v těchto podmínkách vyrůstat.

Mikuláš obdaruje děti na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. prosince.

Přispět na letošní nadílku je možné do 15. prosince  Nadílka přináší kousek radosti do neutěšených podmínek, ve kterých děti žijí  Minulý rok se podařilo obdarovat 150 dětí